Do lekova putem telefonskog poziva - Briga o pacijentima na teritoriji opštine Žabalj podignuta na mnogo viši nivo

Bez čekanja do lekova u opštini Žabalj Bez čekanja do lekova u opštini Žabalj
DO LEKOVA BEZ ČEKANjA KOD LEKARA U OPŠTINI ŽABALj

28.09.2015

Žabalj, 29.septembar. Već smo navikli da se pri pomenu zdravstvenih ustanova uglavnom čuju samo kritike na predugo čekanje kod izabranog lekara, na ulazak u ordinaciju preko reda, na pauze kada im vreme nije, na opravdanje da je lekar u kućnoj poseti...

Od skoro je u opštini Žabalj  uspostavljen novi red, što je dovelo do drastičnog smanjenja broja pacijenata po čekaonicama u sve četiri zdravstvene stanice u opštini.

Naime, hronični bolesnici koji godinama koriste iste lekove, kada im ponestanu rezerve, mogu putem telefonskog poziva da kažu svoje podatke, a medicinska sestra koja prima prijave će to proslediti odabranom lekaru, pa će recepti biti ispisani još u toku dana, a najkasnije narednog dana pacijent može preuzeti svoje neophodne lekove u apoteci bez ikakvog čekanja, jer se tamo prosleđuju zahtevi,

Stiže veliki broj pohvala od pacijenata sa srčanim tegobama, kao i onih koje muči pritisak ili neka druga hronična tegoba, jer ne moraju više da čekaju u čekaonicama i po nekoliko sati, a i drugi pacijenti koji imaju akutne probleme mnogo brže završavaju svoje preglede kod lekara.

"Uveli smo ovaj novi model preuzimanja lekova hroničnih bolesnika, jer u isto vreme smanjujemo gužve pred ordinacijama, ali i pacijenti ne moraju više jednom mesečno da ulažu nepotrebni napor.

Dovoljan je jedan telefonski poziv, i samo još sleduje odlazak u apoteku gde ih već čekaju lekovi, a tamo se naplaćuje i predviđena participacija od 50 dinara.", kaže direktor Doma zdravlja Žabalj dr Dušan Blagojević.

Zdravko Siriški