Sredstvima AP Vojvodine i opštine Žabalj obnovljena stolarija u Vrtiću u Žablju - Vrednost radova 3,5 miliona dinara

Vrtić u Žablju - obnovljena stolarija Vrtić u Žablju - obnovljena stolarija
POKRAJINA I OPŠTINA OBNOVILI STOLARIJU U ŽABALjSKOM VRTIĆU

14.09.2015

Predškolska ustanova "Detinjstvo" iz Žablja je počelo novu školsku godinu sa 470 mališana u objektima u Žablju, Đurđevu i Gospođincima.

Čurug ima Spomen vrtić koji radi izdvojeno, i u sastavu je OŠ "Đura Jakšić".

Nedostatak sredstava za interventna ulaganja u održavanju objekata je problem koji muči objekte iz ove delatnosti.

Godinama se nije ulagalo u saniranje kvaliteta vrata i prozora, pa je i to bio jedan od razloga zašto su računi za grejanje najčešće bili neprimereno uvećani.

Ove godine "Detinjstvo" je konkurisalo za dodelu sredstava kod Pokrajinske vlade, kako bi se donekle sanirali problemi bar u žabaljskom objektu.

Ovih dana su u rekordnom roku završeni radovi na montaži fasadne stolarije, a vrednost radova je 3.5000.000 dinara.

Čak 60% novca izdvojila je Vlada pokrajine Vojvodine preko svog sekretarijata za energetiku i mineralne sirovine, a drugi deo novca je opredeljen iz opštinskog budžeta.

To je bio razlog da se u vrtiću u Žablju pojave i pokrajinski sekretar za energetiku i mineralne sirovine Nenad Stanković i predsednik opštine Žabalj Čedomir Božić, a mališani iz vrtića u Žablju zajedno sa direktoricom Ustanove Svetlanom Boškov, priredili su gostima srdačan doček u znak zahvalnosti.

Zdravko Siriški
(1 Glas)