Udruženjima iz opštine Žabalj dodeljena sredstva po drugom Konkursu

Predsednik opštine Žabalj Čedomir Božić - Dodela sredstava Udruženjima Gradjana Predsednik opštine Žabalj Čedomir Božić - Dodela sredstava Udruženjima Gradjana
UDRUŽENjA DOBILA NOVAC I PO DRUGOM KONKURSU

05.08.2015

Završen je i drugi Konkurs, po kojem je opština Žabalj raspodelila oko 1.300.000 dinara udruženjima koja su konkurisala i dostavila svoje planove rada i namenu potrošnje sredstava.

Početkom godine već je podeljena izvesna količina novca, a sada je u ovoj raspodeli učestvovalo 19 subjekata.

Negde su to simbolični iznosi, da se pokriju osnovne radnje, ali negde su to i značajna sredstva koja su neophodna za ostvarivanje programa.

U ovoj raspodeli učestvuju Moto klub "Džoker" Čurug, SUBNOR Žabalj, Gradska organizacija "Slepi "Novi Sad, Kinološko društvo Žabalj, Udruženje gluvih Žabalj, Lokalna medijska inicijativa, Međunarodno udruženje civilnih invalida rada, Udruženje žena MZ Žabalj, Odred izviđača "Stara Tisa" Čurug, Opštinsko udruženje penzionera Žabalj, "Penzioner" Žabalj, Udruženje distrofičara, Udruženje Dimitor, Kinološko društvo Čurug, Kolo srpskih sestara.

Veći iznosi su dodeljeni Udruženju "Boja zvuka" Đurđevo (300.000 dinara), Lovačko društvo Žabalj (80.000 dinara), Udruženje građana čuvari tradicije "Žabaljski krst" (330.000 dinara) i Moto klub "Eskadrila (150.000 dinara).

Zdravko Siriški