Prskanje komaraca na teritoriji opštine Žabalj - Obaveštenje pčelarima

Prskanje komaraca sa zemlje - opština Žabalj Prskanje komaraca sa zemlje - opština Žabalj
Obaveštenje pčelarima - prskanje komaraca

23.06.2015

OBAVEŠTENjE PČELARIMA

Obaveštavamo vas da će u periodu od 25.06. do 09.07.2015.godine biti izvršen tretman sa zemlje protiv odraslih komaraca ULV metodom na teritoriji opštine Žabalj i to u sledećim naseljenim mestima: Žabalj, Čurug, Đurđevo, Gospođinci.

Preparati kojim će se izvršiti tretman su na bazi lambda-cihalotrina i deltametrina, ULV.

Upozoravaju se pčelari da je preparat toksičan za pčele te da uklone košnice najmanje 5 km od navedenih mesta tretiranja. Dejstvo preparata traje 3 dana.

OPŠTINA ŽABALj