Za kanalizaciju u Žablju 200 miliona dinara

Kanalizacija u Žablju - dodeljena sredstva Kanalizacija u Žablju - dodeljena sredstva

Za kanalizaciju u Žablju 200 miliona dinara
NOVI SAD -

Uprava za kapitalna ulaganja APV dodelila je ukupno 994.247 000 dinara po javnim konkursima za finansiranje i sufinansiranje projekata u oblasti saobraćajne infrastrukture, kao i vodosnabdevanje i zaštite voda. Bespovratna finansijska sredstva su dodeljena za projekte koji će biti realizovani u 21 vojvođanskoj opštini.

Usled nedostatka novca u Žablju je izgradnja kanalizacije jedno vreme bila prekinuta. Ipak, dobra vest za žitelje žabaljske opštine je ta, da je Uprava za kapitalna ulaganja posle konkursa procenila da ovoj opštini treba opredeliti značajna bespovratna sredstva za rešenje ovog gorućeg komunalnog problema. Od ukupne sume od 994 miliona dinara, žabaljskoj opštini će biti usmeren čak 201 milion dinara, za poziciju oblasti zaštite voda.

"Opredeljena sredstva, u iznosu od 201 milion dinara usmeravamo u nastavak radova na izgradnji kanalizacije opštine Žabalj, čime će značajan deo celokupnog projekta izgradnje kanalizacije biti realizovan. Ovo je zaista velika pomoć Vlade Vojvodine u nastojanju da opština Žabalj konačno završi jedan ovakav kapitalni projekat", rekao je predsednik opštine Žabalj Čedomir Božić, prilikom potpisivanja ugovora u Vladi Vojvodine.

Izvor: RTV