AMBASADOR NARODNE REPUBLIKE KINE U POSETI OPŠTINI ŽABALJ (VIDEO)

Kineski ambasador u poseti opštini Žabalj Kineski ambasador u poseti opštini Žabalj
Kineski ambasador posetio Žabalj

21. decembar 2014.

Nakon Samita Kine i 16 zemalja Centralne i Istočne Evrope u Beogradu mnogo se pričalo o kineskim investicijama u Srbiji. Raspon tema je velik, od najsavremenijih tehnologija, telekomunikacija, do izgradnje termoelektrane, ali i o poljoprivredi, turizmu i sportu.

Sto miliona Kineza boravilo je prošle godine u inostranstvu, a od naredne godine mnogima bi destinacija mogla biti i Srbija, rekao je kineski ambasador Li Mančang prilikom posete Golf centru nadomak Žablja.

"Razgovaramo o budućoj saradnji da vidimo da nađemo nekog kineskog partnera koji ima interesovanje za ovu vrstu saradnje. Ako bude sve kako treba biće mesta za kineske turiste i ljude koje interesuje ovaj golf", rekao je Li Mančang.

Kineski ambasador obišao je i ugledno poljoprivredno gazdinstvo Nikole Ošapa koji obrađuje više od 2 hiljade hektara koristeći između ostalog i kineske mašine.

Boraveći na salašu, ambasador Mančang rekao je za RTV da Kina ima nameru da posebno ojača saradnju sa Srbijom u oblasti poljoprivrede.

Izvor: RTV
Kineski ambasador u poseti opštini Žabalj
(1 Glas)