KROV SPORTSKE HALE U ŽABLJU VIŠE NE PROKIŠNJAVA

Sportska hala u Žablju Sportska hala u Žablju
Sportska hala u Žablju će se pamtiti po tome što je građena više od 25 godina, a i po završetku radova ustanovljeno je niz propusta, koji su se u skladu sa finansijskim mogućnostima polako otklanjali. Inače, ovaj objekat je postao centar sportskih, kulturnih i drugoih zbivanja za čitavu teritoriju opštine Žabalj, pa je iz tih razloga uloženo dosta dodatnih sredstava da se saniraju razlozi prokišnjavanja krova i posledica koje su se registrovale u prostorijama unutar hale. "Ovaj objekat u svom sastavu ima veliku sportsku salu, malu salu i teretanu, tako da je sve pokriveno terminima tokom čitavog dana, jer kapacitete koriste Osnovna i Srednja škola, kao i svi dvoranski klubovi, tako da dnevo kroz halu prođe i 1000 korisnika"kaže rukovodilac Sportske hale, Boris Straživuk. 
Kako su se problemi sa prokišnjavanjem pojavljivali posle obilnijih i kiša i nevremena, na vreme se intervenisalo, tako što je u sanaciju uloženo preko 1.200.000 dinara. U akciji su zajednički učestvovali Opština Žabalj, Savet MZ Žabalj, Sportski savez opštine, Uspešno je izvršena rekonstrukcija čitavog krova površine 2.500 m2, montirani su oluci i slivnici, a opšiven je i lim oko cele hale u dužini od 80 metara, dodati su snegobrani, izvršena je revizija na krovnoj konstrukciji, zamenjen je crep, a urađeno je i sve ono što je bilo potrebno da kiše više ne prave probleme.
 
Zdravko Siriški
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
Ocenite ovaj članak
(1 Glas)
Žabalj Opština Portal

Opština Žabalj na dlanu.

Imate pravo da znate.

ŽABALJ

ČURUG

Go to top