SUBVENCIONIRANJE DELA KAMATE ZA POLJOPRIVREDNIKE U OPŠTINI ŽABALJ

Fond za razvoj poljoprivrede opštine Žabalj Fond za razvoj poljoprivrede opštine Žabalj
SUBVENCIONIRANJE DELA KAMATE ZA POLJOPRIVREDNIKE
 
Fond za razvoj poljoprivrede opštine Žabalj nastavlja sa aktivnostima, a ovaj put potpisani su ugovori sa 40 poljoprivrednika o subvencioniranju dela kamate koji su se prijavili na Konkurs. U pitanju su kratkoročni krediti za registrovana poljoprivredna gazdinstva sa teritorije opštine Žabalj, namenjeni za jesenju setvu i nabavku repro materijala. Prvi ugovori sa korisnicima su potpisani u oktobru mesecu. U pitanju su krediti od 150.000 dinara, gde Fond subvencionira deo kamate u iznosu od 45% kamate. Ove aktivnosti Fond za razvoj poljoprivrede opštine Žabalj sprovodi u saradnji sa bankom "Inteza".
Ugovore je korisnicima uručio Jovan Bavarčić uz napomenu, da će se Fond i ubuduće truditi da poljoprivrednicima pruži mogućnost korišćenja kredita pod povoljnim uslovima. Predsednik UO Fonda, Radomir Pudarić je napomenuo da će se i u narednoj godini obezbediti mehanizmi koji će dobro doći vlasnicima poljoprivrednih gazdinstava. Takođe, Pudarić je podsetio da Fond organizuje u januaru posetu poljoprivrednom sajmu u Berlinu, a pojedinosti o ovoj ekskurziji mogu se dobiti na broj telefona: 021 3101 526.
 
Zdravko Siriški
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
Ocenite ovaj članak
(1 Glas)
Žabalj Opština Portal

Opština Žabalj na dlanu.

Imate pravo da znate.

Go to top