Gospodjinčani zatražili pomoć od skupštine opštine Žabalj

Gradjanska inicijativa organizovala potpisivanje peticije u Gospodjincima Gradjanska inicijativa organizovala potpisivanje peticije u Gospodjincima
U Gospodjincima već duže vreme lekar ne radi subotom a nema ni podele terapije pacijentima.
Stoga su pacijenti primorani da putuju u Žabalj ili Čurug kako bi dobili adekvatnu lekarsku pomoć.

Prevoz za ova mesta je  slab,recimo samo za Žabalj ima tri autobusa dnevno.
Gradjani Gospodjinaca koji imaju automobil mogu da odu na pregled, ali mnogo je više onih koji nemaju.
Oni koji nemaju mogućnost da odu kod dežurnog lekara u Žabalj,  moraju da čekaju prvi radni dan da bi se obratili lekaru za pomoć i nastavak terapije.

Udruženje gradjana za opštinu Žabalj "Gradjanska inicijativa" iz Gospodjinaca uočilo je ovaj problem,  i rešilo da pomogne svojim sugradjanima na taj način što je organizovalo potpisivanje peticije.

Peticiju su potpisala 1084 gradjana Gospodjinaca u kojoj apeluju na lokalnu samoupravu da im se pomogne.

Udruženje je uredno predalo peticiju na šalteru pisarnice skupštine opštine Žabalj.

Predsednik opštine je primio na znanje i obećao da će u saradnji sa direktorom doma zdravlja,  pokušati da reši ovaj veliki problem koji opterećuje sve Gradjane Gospodjinaca.

Rešavanjem ovoga problema mnogo bi se olakšao život i rad svih gradjana Gospodjinaca.