ODRŽAN PROTESTNI SKUP NAPREDNJAKA OPŠTINE ŽABALJ ISPRED SEDIŠTA GRADSKOG ODBORA SNS U NOVOM SADU

Miting naprednjaka iz opštine Žabalj u Novom Sadu Miting naprednjaka iz opštine Žabalj u Novom Sadu
12. jul 2015.

Kako je i najavljeno, danas je u Novom Sadu održan Protestni skup Naprednjaka iz opštine Žabalj.

Iako zaplašeni pretnjama, na najavljeni protestni skup sa stanačkim zastavama i obeležjima došlo je oko 150 članova SNS iz opštine Žabalj.

Protest je održan ispred sedišta Gradskog odbora Srpske napredne stranke u Novom Sadu u ulici Ilije Ognjanovića.

Televizijske ekipe zabeležile su kamerama ovaj dogadjaj, pa se očekuje emitovanje priloga o ovom skupu i na Vojvodjanskom dnevniku.

Protestni skup je protekao u mirnoj i dostojanstvenoj atmosferi.

Zvanično saopštenje očekujemo kasnije, ali osnovni zahtevi demonstranata su:

- zaštita od svakodnevnih pretnji članovima stranke od strane samozvanih i samoizabranih organa stranke

- smena kompletnog rukovodstva SNS u opštini Žabalj

- demokratski unutarstranački izbori na nivou opštine Žabalj

Izvor: Zabalj Biz