U NEDELJU 12. JULA - PROTESTNI SKUP ČLANOVA SNS IZ OPŠTINE ŽABALJ ISPRED GRADSKOG ODBORA SNS U NOVOM SADU

Saopštenje za javnost - Protest SNS opštine Žabalj u Novom Sadu Saopštenje za javnost - Protest SNS opštine Žabalj u Novom Sadu
10. jul 2015.

Na adresu naše Redakcije, stiglo je Saopštenje za javnost pa ga prenosimo u celini.

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Obaveštavamo sve članove i simpatizere stranke, da smo zbog nedostatka želje da se pomogne članovima Srpske napredne stranke sa teritorije opštine Žabalj, odlučili da pokažemo svoje neslaganje sa takvom situacijom.

Članovi će svoje nezadovoljstvo pokazati mirnim protestnim  skupom ispred Gradskog odbora u Novom Sadu.

Stari članovi stranke koji su godinama razvijali stranku gurnuti su u stranu, sve što su do sada uradili je marginalizovano, a isplivali su novi članovi koji imaju partijskog staža čak od nekoliko nedelja.

Tražili smo unutarstranačke izbore kako bi sami izabrali ljude koji će nas i stranku reprezentovati u javnosti, jer ovo je mala sredina gde svako svakoga poznaje. Zato smo i želeli da izaberemo ljude od ugleda i poštovanja, koji će na dostojan način izneti našu želju za životom dostojnim svakoga čoveka.

To pravo nam je uskraćeno.

Pokušali smo peticijom koju su potpisali 800 članova SNS-a da nekome stavimo do znanja da članstvo želi promene, tj.izbore.

Oni kojima je upućena nisu je ni pogledali, a kamoli razmatrali.

Peticija sa potpisima je završila kod onih protiv kojih je i pravljena.

Podaci iz nje zloupotrebljeni su na taj način što se potpisnici već nekoliko dana zovu i uznemiravaju od odredjenih struktura.

Na taj način pokušavaju da pokolebaju potpisnike peticije, ubede ih da su prevareni i da treba da povuku potpise.

Sve ovo je stvorilo još veći revolt medju članstvom i ubedjenje da su ispravno postupili potpisavši peticiju u kojoj je traženo samo pravo da mi sami izaberemo ljude koji će nas voditi.

Ovo je kod dosta ljudi stvorilo strah i odbojnost prema stranci, članstvo se osipa i SNS gubi podršku u opštini.

Ovakva situacija isključivo odgovara i ide na ruku vladajućoj koaliciji koju predvodi DS.

Tražili smo pomoć od gradskog odbora da reši ovu neizdrživu situaciju, ali sve je ostalo samo na tome.

Danas je prijavljen policiji skup za nedelju 12.07.2015. godine, isti će početi u 10:45 h ispred Gradskog odbora SNS u Novom Sadu.

Pozivamo sve one koji ne žele da trpe više teror poverenika i njegovih poltrona da nam se pridruže, i pomognu nam u ovoj nadasve pravednoj borbi.

Članovi Srpske napredne stranke

Izvor: Žabalj Biz