Žabaljske ligašice pokrenule inicijativu za pomoć porodiljama

Forum žena LSV Žabalj Forum žena LSV Žabalj

ŽABALJ –  Članice Foruma žena Opštinskog odbora Lige socijaldemokrata Vojvodine Žabalj su u akciji koju organizovanoj povodom 8. marta, Međunarodnog dana žena, uz razgovor sa sugrađankama i prigodan poklon, prikupljale i potpise za inicijativu za jednokratnu novčanu pomoć u iznosu od 10.000 dinara  za nezaposlene porodilje.

- Smatramo da iznos od 10.000 dinara ne bi bio veliko opterećenje za opštinski budžet, a bio bi velika pomoć porodiljama i njihovim porodicama u prvim danima po rođenju deteta. Mi upozoravamo da borba za prava i potrebe žena traje više od 100 godina, da  većina problema sa kojima se žene suočavaju je ista - počev od radnog vremena, nejednakih plata za isti posao i otežanog napredovanja, do uslovljavanja od strane poslodavca  da odlažu majčinstvo i da je krajnje vreme da menjamo svest, a ne samo zakonske regulative – istakla je predsednica Foruma žena OO LSV Žabalj Miholjka Matić.

LSV