ODUŠEVITE VAŠE MALIŠANE KOMBINACIJOM VOĆA I POVRĆA KOJOJ NEĆE ODOLETI

Zdrava hrana za decu - Vitamini za decu Zdrava hrana za decu - Vitamini za decu
Ponekad vam se čini da ste isprobali sve moguće kombinacije kako biste svog mališana oduševili novim ukusom? Predlažemo vam koje voće i povrće možete uparivati, a garantujemo vam da će se svideti vašem klincu.

U zavisnosti od detetovih godina, namirnice je potrebno termički obraditi kuvanjem ili pečenjem i usitniti do željene teksture. Izbegavajte dodavanje soli ili šećera jer voće i povrće samo po sebi dovoljno je ukusno. Ako želite da vam jela od povrća budu finije teksture, uvek dodajte kašiku maslinovog ulja.

Pobrinite se da namirnice koje dajete svom detetu budu proverenog porekla, bez pesticida.

Ovo su kombinacije koje će vaše klince sigurno oduševiti:

1. Šargarepa i bundeva

2. Jabuka i šljive