U petak 14. avgusta 2015. godine u Gospodjincima, dan uoči Seoske Slave, biće održan koncert grupe Crvena Jabuka.
Koncert će se održati u centru Gospodjinaca, a početak je zakazan za 21 čas.
Ulaz je besplatan i svi ljubitelji dobre muzike i dobrog provoda su dobro došli.

R.M.D.
"CRVENA JABUKA" U GOSPOĐINCIMA ZA SEOSKU SLAVU 15.AVGUSTA !

03.07.2015
Iako ima još dosta do gospođinačke seoske Slave, 15. avgusta, u opštini su se pobrinuli da u udarnom terminu, u petak 14. avgusta, na pozornici u centru sela nastupi jedna od najpoznatijih rok grupa koja upravo obeležava 30 godina postojanja, jer je osnovana daleke 1985. godine.

Gospođinčani će se sigurno obradovati , jer "Crvena jabuka" nije bilo ko, pošto su ostavili vidnog traga na rok sceni eks Jugoslavije.
Bezbroj hitova koji su obeležili poslednje tri decenije, koji polako zauzimaju mesto na Evergrin listama, su garancija da će se tog petka, 14. avgusta u centru Gospođinaca sjatiti i staro i mlado da ponovo čuju hitove koji su obeležili najlepše vreme rok muzike, a što je poteklo iz neprevaziđene sarajevske škole. Ponovo će se čuti "Beži kišo sprozora", "To mi radi", "Čarolija kad prestane", "Za sve ove godine", "Tamo gde ljubav počinje", "Nekako s'proleća", "Ima nešto od srca do srca"... itd.

Zdravko Siriški
18. maj 2015.

Stonoteniski klub "Hajduk" Čurug povodom Čuruške slave Spasovdan, organizovao je četvrti Spasovdanski turnir, koji se održao 17. Maja (nedelja) u prostorijama Vrtića osnovne škole Djura Jakšić sa početkom u 14. časova.

Na turniru je učestvovalo 27 učesnika.

Konačan plasman je sledeći:

1.Stepanović Siniša
2.Zlatanov Miloš
3.Zec Dragoljub
3.Isakovski Ratko

Tabelu sa kompletnim prikazom rezultata možete pogledati klikom na link >>> SPASOVDANSKI STONOTENISKI TURNIR U ČURUGU
Mesto održavanja: SPORTSKA HALA U ŽABLjU
Vreme održavanja: Subota 23. maj 2015. u 19 sati
PROGRAM PRIREDBE U ČAST ŽABALjSKE SLAVE I OBELEŽAVANjA „ŽABALjSKIH DANA“
1. Početak u 19 sati sa kratkom pozdravnom reči predsednika Saveta M.Z. Žabalj-Zlokolica Radomira u trajanju do 2 minuta
2. Hor „Pastorala“ iz Žablja otpevaće: himnu „Bože pravde“ u trajanju do 3 minuta - „Oče naš“ (od Kedrove) u trajanju do 2 minuta - „Tebe pojem“ (od Mokranjca) u trajanju do 2 minute
3. KUD „Rogalj“ iz Žablja (srednja grupa) u trajanju do 10 minuta
4. KUD „Taras Ševčenko“ iz Đurđeva (srednja grupa) u trajanju do 12 minuta
5. KUD „Prelo“ iz Čuruga (srednja grupa) u trajanju do 10 minuta
6. KUD „Đerdan“ iz Gospođinaca (srednja grupa) u trajanju do 15 minuta
7. Plesna škola „MAGIC PEOPLE“ iz Žablja u trajanju do 12 minuta
8. KUD „Rogalj“ iz Žablja (najmlađa grupa) u trajanju do 10 minuta
9. KUD „Staniša Stošić“ iz Karavukova (srednja grupa) u trajanju do 15 minuta
10. Folklorna grupa „Šinava“ iz grada Snina, R. Slovačka u trajanju do 15 minuta
11. Hor „Pastorala“ iz Žablja u trajanju do 15 minuta
12. Pevačka „Etno“ grupa hora „Pastorala“ u trajanju do 10 minuta
13. KUD „Rogalj“ iz Žablja (najstarija grupa) u trajanju do 10 minuta
Odmah zatim muzička grupa „SIGMA-EVERGRIN“ iz Bečeja zabavom kroz pesme i igre za sve prisutne!
ORGANIZACIONI ODBOR SAVETA MZ ŽABALj