87 najboljih srednjoškolaca iz žabaljske opštine na letovanju u Grčkoj

18.08.2015

Četvrtu godinu za redom, najbolji srednjoškolci iz žabaljske opštine, koji su prethodnu školsku godinu završili ocenom 5.00, letuju o trošku opštine, koja je taj novac obezbedila racionalnom potrošnjom energenata i uštedom u objektima koji se finansiraju iz budžeta.

I ove godine najbolji letuju u Paraliji, u Grčkoj, odlikaše su sa platoa ispred sportske hale u Žablju ispratili roditelji, ali i predsednik opštine Čedomir Božić.

Sigurno je da je ovaj vid nagrade svojevrstan stimulans, jer se broj nagrađenih iz godine u godinu uvećava.

Tako je 2012, putovalo na more njih 37. 2013, 52, prošle godine njih 67, a ove rekordnih 87 odlikaša.

Ovaj vid vrednovanja znanja je samo jedan od načina da se bar malo afirmiše znanje, jer postoje i brojne stipendije, kao i finansiranje mesečnih karti učenika i studenata.

Zdravko Siriški
KONKURS ZA TURISTIČKO PUTOVANjE ZA UČENIKE SREDNjIH ŠKOLA

06.07.2015
Na osnovu člana 70. tačka 22. Statuta opštine Žabalj („Službeni list opštine Žabalj“ broj 8/2011 i 8/2012), Predsednik opštine Žabalj raspisuje:

KONKURS ZA TURISTIČKO PUTOVANjE ZA UČENIKE SREDNjIH ŠKOLA

1. Oglašava se konkurs za turističko putovanje za učenike srednjih škola sa teritorije opštine Žabalj.

2. Prijavu na konkurs može podneti učenik, a ako je učenik maloletan, prijavu u njegovo ime može podneti jedan roditelj, odnosno staratelj, koji će ga zastupati u radnjama koje zahtevaju poslovnu sposobnost, pod sledećim uslovima i kriterijumima:

da je državljanin Republike Srbije,

da je kandidat završio u školskoj 2014/15. godini I, II, III ili IV razred bilo koje srednje škole na teritoriji Republike Srbije sa prosekom 5,00

da se školuje na teret budžeta,

da nije ponovio nijednu godinu,

da ima prebivalište na teritoriji opštine Žabalj najmanje pet godina pre podnošenja prijave,

da ima saglasnost oba roditelja za navedeno putovanje.

3. Uz prijavu na konkurs učenik podnosi:

kopiju svedočanstva o završenom razredu u školskoj 2014/15. godini i

fotokopiju pasoša

4.Rok za prijavljivanje na konkurs je od 07.07.2015. godine do 13.07.2015. godine.

Prijave na konkurs sa dokazima iz tačke 3. konkursa predaju se u Šalter sali, Opštinske uprave Žabalj, ulica Nikole Tesle broj 45. ili putem pošte na navedenu adresu sa naznakom „ZA KONKURS ZA TURISTIČKO PUTOVANjE ZA UČENIKE SREDNjIH ŠKOLA SA TERITORIJE OPŠTINE ŽABALj“ „NE OTVARATI“.

Obrazac prijave na konkurs kao i sva bliža obaveštenja mogu se dobiti u Šalter sali Opštinske uprave Žabalj i na brojeve telefona 210-22-91 ili u Službi za finansije i na telefon 210-22-61 – Dragana Lazukić.

5. Prijave razmatra i konačnu Odluku o izboru učenika donosi Komisija.
Neblagovremene i nepotpune prijave neće se uzimati u razmatranje.

PREUZMITE PRIJAVU KLUKOM >>> OVDE <<<
Dana 29.05.2015.godine Gospodjinački osnovci proslavili su maturu u holu svoje škole.
Program proslave počevši od okupljanja,do počasne šetnje,fotografisanja i same proslave protekao je u najboljem redu.
Maturanti kako to dolikuje  svečano obučeni i nasmejani krasili su školsko dvorište pre početka šetnje.
Roditelji,ponosni koliko i njihova deca koristili su svaku priliku da se fotografišu sa njima,kako bi imali uspomenu na taj veliki dan.
Školski park je bio toga dana mesto gde su se okupili svi oni koji su želeli da vide maturante,radi poredjenja gužva je bila kao za Gospodjinačku slavu.
Počasna šetnja oko parka počela je na vreme , predvodili su je nastavnici , za njima su u koloni nasmejani i ponosni išli maturanti.
Za ovu priliku hol škole je bio posebno pripremljen,počevši od stolova i stolica sa ukrasima i mašnama,cvećem i balonima, što su  svi roditelji imali priliku da vide, nakon šetnje i da se slikaju sa svojim maturantima.
Nakon toga roditelji su otišli i proslava je počela svečanim obraćanjem direktorke škole Tanje Tot koja je poželela mnogo uspeha maturantima na prijemnom i u daljem školovanju.
Svojim razrednim starešinama maturanti su uručili skromne poklone uz znak zahvalnosti i sećanja na njihovu generaciju.
Što se tiče muzike za nju  je bio odgovoran Miki Avramović koji je to više nego dobro odradio,a to se videlo po maturantima koji nisu osim za večeru sedali već su celo veče igrali i pevali.
Za ketering se pobrinuo restoran " Evropa",koji je to kvalitetno i dobro pripremio,počevši od pića,hrane i na kraju tri zaista ukusne torte.
Celo veče je bilo veselo i ispunjeno pozitivnom energijom,tako da je predvidjeno vreme za proslavu jednostavno proletelo...
Biti gost na maturskoj proslavi je pre svega izuzetna čast i privilegija, deca su bila vesela,raspoložena , pre svega kulturna i vaspitana.
Pokazali su nam svima da su  odgovorni i spremni za dalje školovanje.

Miodrag Živković