OPŠTINA ŽABALJ NA SAJMU TURIZMA U ZAGREBU - PLACE2GO

Place to go - Sajam u Zagrebu i opština Žabalj Place to go - Sajam u Zagrebu i opština Žabalj
Sajam turizma Place2go u Zagrebu

U okviru turističke ponude Vojvodine na 4. međunarodnom sajmu turizma Place2go u Zagrebu predstavljena turistička ponuda opštine Žabalj. Na ovogodišnjem Place2go sajmu učestvovalo je preko 170 izlagača iz 18 zemalja.
Ministar turizma Republike Hrvatske Darko Lorencin, otvorio je sajam i u svom obraćanju prisutnima naglasio kako se trendovi u svetskom turizmu konstantno menjaju, te je sajam dobra prilika da se uz brojne izlagače iz celog sveta sagledaju različitosti ponuda drugih zemalja i da se bolje upoznaju novi svetski trendovi.

Ove godine po prvi put predstavio se grad Bruxelles i egzotična Namibija, ali i zemlje koje se već viđene na ovom sajmu prethodnih godina poput Tajlanda, Indije, Malezije, Tunisa, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Turske, Bugarske, Mađarske, Austrije, Srbije i Slovenije.
Veliko interesovanje vladalo je za celokupnu ponudu Srbije od strane brojnih posetilaca, ali I hrvatskih turističkih agencija, koje još uvek istražuju turističko tržište Srbije, kako bi napravile što atraktivnije turističke aranžmane, kako za domaće goste, tako i za sve brojnije strance, koji su zainteresovani za specifične ture po Balkanu ( seoski turizam, vinski putevi, city break..), gde svakako Vojvodina, obzirom na relativno malu udaljenost, vidi svoju šansu.

Na osnovu zvaničnih podataka Zavoda za statistiku Republike Srbije, u 2014. godini u Srbiji je boravilo 63.779 turista iz Hrvatske, što je 19% više u odnosu na 2013. godinu. Turisti iz Hrvatske u 2014. godini ostvarili su 116.921 noćenja, odnosno 16% više. U odnosu na broj ostvarenih noćenja inostranih turista u 2014. godini, turisti iz Hrvatske nalaze se na visokom četvrtom mestu.

T.O. Opštine Žabalj