Kako olakšati život sebi i drugima

kako olakšati život sebi i drugima kolumna žabalj kako olakšati život sebi i drugima kolumna žabalj
U današnje vreme nikom nije lako. Naravno, ljudi su živeli i pre nas, a živeće i posle nas. Samo što nas pre nije bilo i ne znamo kako se život odvijao. U svakom slučaju svako vreme nosi svoj breme, i svakom je svoja muka najteža. Zato ne opterećujte svoje prijatelje ili one sa kojima se družite, ne opterećujte ih svojim problemima, jer i oni imaju "punu vreću" svojih briga sa kojima ne mogu da se izbore. Prijatelji naravno postoje zato da bi se sa njima moglo pričati i pričati i veseliti se i tugovati....., ali nemojte ih zloupotrebljavati jer su i oni samo obična ljudska bića koja možda i ne mogu da Vam pomognu ali moraju Vas ispoštovati toliko da Vašu muku slušaju i klimaju glavom u znak saosećanja. Prema tome, morate da budete svesni da svako na ovoj "zemaljskoj kugli" ima svoj put koji je takav kakav jeste i da nam se putevi samo susreću i kasnije razilaze, možemo se sa nekim družiti neko vreme, pa se jednostavno raziđemo, ne zato što se "više ne volimo" nego zato što nas "naš put" vodi na drugu stranu. A neki ljudi Vas jednostavno "prate"  kroz ceo Vaš životni vek. Prema tome, bilo bi lepo da one ljude sa kojima ste nekad bili veoma bliski , a danas  ih eto sticajem okolnosti više i ne spominjete, ne zaboravite, jer u datom momentu sa njima Vam je bilo lepo i ne zaboravljajte lepe trenutke provedene sa njima, a zbog tamo nekih teških i glupih reči koje su pale zaboravite sve ono lepo. Tuga je što se uglavnom zarad upravo toga spominju one poslednje ružne stvari koje su se desile a ono lepo brzo pada u vodu, ali tako je u suštini uvek u životu . "Učini sto puta, nemoj jednom i kao da "nikad ništa  nisi ni učinio". Ali svi smo mi ljudi, obični smrtnici tako da moramo dobro upamtiti da se "dobro ne vraća uvek dobrim " već " čini dobro i dobru se nadaj" pa kako ti bude , tako će ti i biti .
     Ulepšajte sami sebi život malim stvarima, jer sitnice život ulepšavaju.a ako bude lepo Vama, biće i onima koji su pored Vas. Prestanite da kukate svaki dan za neke nebitne stvari. Budite optimista, uvek se nadajte boljem. Smejte se često ,  jer smeh jača imunitet i smanjuje nivo hormona stresa. Nemojte se nervirati bez razloga. Dobro procenite za čega ćete biti nervozni i pri tom takvo osećanje prenosite  na okolinu. Spavajte dovoljno i kvalitetno, jer san je koristan za zdravlje naročito za srce. Pevajte kad god čujete neku pesmu koju volite ! Nije važno koliko Vam je godina. Važno je da ste zdravi. Važno  je da je Vama u tom trenutku lepo. Vi ste prvenstveno sebi najbitniji ! Vi morate biti zadovoljni sobom, morate voleti  i poštovati  sami sebe da biste voleli druge i da biste ostale posmatrali bez trunke  ljubomore, zlobe, zavisti i  podsmeha. I uvek bilo šta da poželite  da uradite nekom drugom , prvo zamislite sebe na njegovom mestu i verujte da ćete se brzo predomisliti ukoliko mislite loše . Pozdrav...

Dušica Katanić
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)
Žabalj Opština Portal

Opština Žabalj na dlanu.

Imate pravo da znate.

ŽABALJ

ČURUG

GOSPODJINCI

Go to top