Potpuno rasulo medju Naprednjacima u opštini Žabalj – Čuružani stali na put višemesečnom teroru

Potpuno rasulo medju Naprednjacima u opštini Žabalj Potpuno rasulo medju Naprednjacima u opštini Žabalj

03. jul 2015.

Srpska napredna stranka u opštini Žabalj  je u potpunom rasulu.

Stranka ne funkcioniše.
Organi stranke ne postoje, a medjuljudski odnosi unutar stranke nikad gori.

800 članova stranke obratilo se Gradskom odboru u Novom Sadu. Pismo je „procurelo“ u javnost i mediji širom Republike prate ovu neobičnu situaciju.

Zvuči potpuno neverovatno da stranka koja ima apsolutnu većinu na Republičkom nivou, nikako ne može da počne da funkcioniše u jednoj relativno maloj opštini!

U čemu je zapravo problem?!?

Problem je nastao pre oko pola godine kada je jedan visoki funkcioner SNS došao u opštinu Žabalj i dao „odrešene ruke“ jednom čoveku.
Imenovan je „Poverenik“ protiv kojeg je trenutno kompletno članstvo i čija se smena zahteva pod hitno.

Nakon odlaska „visokog funkcionera“ nastaje potpuni haos u već ionako pocepanoj stranci.
Pre imenovanja Poverenika, SNS u opštini Žabalj je već bio podeljen na oko 5 „frakcija“.

Poverenik, umesto da sve to ujedini napravio je dodatne podele.

Imenovani su Poverenici za sva četiri mesne zajednice u opštini, ali vrlo brzo počele su smene.

Smenjen je bivši kandidat za Pokrajinskog poslanika jer je „prasio krmaču“.

Smenjen je čovek koji je bio predvidjen za budućeg predsednika opštine Žabalj.

Smenjeni su ljudi u Žablju, Gospodjincima, Djurdjevu.
Svi ljudi koji  su bili sposobni i koji su nekome smetali – smenjeni su.

Sa druge strane, visoke položaje u stranci dobili su potpuno nesposobni i nekvalifikovani ljudi samo zato što su poslušni i ne razmišljaju svojom glavom.

Na primer, resor informisanja, odnosa sa javnošću i odnosa sa medijima, poveren je M.O. - čoveku koji je po zanimanju šegrt automehaničara!

Ali nije problem zanimanje i to što ta osoba nema kvalifikacije, već je problem što ta osoba nema apsolutno nikakve kvalitete ni kapacitete da bude bilo šta osim običan član u stranci!
On, potpuno nesposoban, je imenovan i postavljen na tu odgovornu funkciju, a svi koji to mnogo bolje rade - gurnuti su u drugi plan i oko toga „nema diskusije“!

Mesecima članstvo traži unutarstranačke izbore, ali Poverenik to ne dozvoljava. Javna je tajna da će ovakvo stanje biti zadržano do Lokalnih izbora. Nekoliko ljudi u vrhu stranke nada se da je dovoljna popularnost stranke i premijera, da bi osvojili vlast na lokalu i „podelili fotelje“.
Misle da su gradjani opštine Žabalj neobavešteni i da će „po inerciji“ glasati za SNS, ali grdno se varaju.

I možda se za sve ovo nebi ni čulo, da nedavno nije „odlučeno“ da se smeni i Poverenik SNS u Čurugu.
Naravno opet bez ikakvog povoda. Jednostavno, smatran je kao pretnja pojedincima na lokalu, i neko je negde odlučio da ga smeni.

Ali Čuružani, za razliku od ostalih, nisu se povinovali odluci opštinskog Poverenika i pobunili su se!!!

Na njihovu stranu stali su i svi ostali odavno nezadovoljni članovi iz Žablja, Djurdjeva i Gospodjinaca, i zaprećeno je masovnim napuštanjem stranke.

Poslato je pismo Gradskom odboru SNS  u Novom Sadu kao i javnosti.

Gradski odbor je zamolio da se ne dolazi u Novi Sad, i obećao pregovore za ponedeljak.
Kako se već priča, od pregovora neće biti ništa i to je bila samo kupovina vremena.

Drama u redovima SNS u opštini Žabalj se nastavlja.

Veliki deo članstva napušta stranku, a ostatak će na lokalne izbore izaći kao grupa gradjana.

Stranka ne funkcioniše i u potpunoj je blokadi.
Saopštenja nema ko da napiše.

Niko nikome unutar stranke više ne veruje, jer se ne zna „ko je čiji čovek“!!!

Najžalosnije u svemu ovome je što će ovi ljudi možda za nekoliko meseci ili malo više – odlučivati o sudbini 28.000 žitelja opštine Žabalj.

Grga Zlatoper

Izvor: Zabalj Org