Akcija sakupljanja stare hartije u Gospodjincima

Akcija sakupljanja stare hartije u Gospodjincima - opstina Zabalj Akcija sakupljanja stare hartije u Gospodjincima - opstina Zabalj
Dana 16 i 17.12.2015. godine organizovana je akcija prikupljanja stare hartije u osnovnoj školi "Žarko Zrenjanin" u Gospodjincima.

Akciju je organizovao i uz pomoć svojih nastavnika realizovao učenički parlament.

Učenici su od svojih kuća doneli staru hartiju koja se na selu najviše koristi za potpalu u zimskom periodu.
Mnogi Gospodjinčani su podržali ovu lepu i korisnu akciju.
Podržali su je na taj način što su prikupili stare novine,knjige i sveske svojih školaraca i doneli ih u školu.
Mišljenja smo da bi akcije ovoga tipa trebalo da se češće organizuju, da se prikupljaju i druge sekundarne sirovine.

Sredstva dobijene od prodaje hartije škola će iskoristiti za poboljšanje uslova života i rada učenika.

Miodrag Živković