Proslava mature u Gospodjincima

Proslava mature u Gospodjincima Proslava mature u Gospodjincima
Dana 29.05.2015.godine Gospodjinački osnovci proslavili su maturu u holu svoje škole.
Program proslave počevši od okupljanja,do počasne šetnje,fotografisanja i same proslave protekao je u najboljem redu.
Maturanti kako to dolikuje  svečano obučeni i nasmejani krasili su školsko dvorište pre početka šetnje.
Roditelji,ponosni koliko i njihova deca koristili su svaku priliku da se fotografišu sa njima,kako bi imali uspomenu na taj veliki dan.
Školski park je bio toga dana mesto gde su se okupili svi oni koji su želeli da vide maturante,radi poredjenja gužva je bila kao za Gospodjinačku slavu.
Počasna šetnja oko parka počela je na vreme , predvodili su je nastavnici , za njima su u koloni nasmejani i ponosni išli maturanti.
Za ovu priliku hol škole je bio posebno pripremljen,počevši od stolova i stolica sa ukrasima i mašnama,cvećem i balonima, što su  svi roditelji imali priliku da vide, nakon šetnje i da se slikaju sa svojim maturantima.
Nakon toga roditelji su otišli i proslava je počela svečanim obraćanjem direktorke škole Tanje Tot koja je poželela mnogo uspeha maturantima na prijemnom i u daljem školovanju.
Svojim razrednim starešinama maturanti su uručili skromne poklone uz znak zahvalnosti i sećanja na njihovu generaciju.
Što se tiče muzike za nju  je bio odgovoran Miki Avramović koji je to više nego dobro odradio,a to se videlo po maturantima koji nisu osim za večeru sedali već su celo veče igrali i pevali.
Za ketering se pobrinuo restoran " Evropa",koji je to kvalitetno i dobro pripremio,počevši od pića,hrane i na kraju tri zaista ukusne torte.
Celo veče je bilo veselo i ispunjeno pozitivnom energijom,tako da je predvidjeno vreme za proslavu jednostavno proletelo...
Biti gost na maturskoj proslavi je pre svega izuzetna čast i privilegija, deca su bila vesela,raspoložena , pre svega kulturna i vaspitana.
Pokazali su nam svima da su  odgovorni i spremni za dalje školovanje.

Miodrag Živković
Proslava mature u Gospodjincima