Prvenstvo Vojvodine u odbojci na pesku za mladje kategorije - Čurug 2015

Odbojka na plaži - Prvenstvo u Čurugu Odbojka na plaži - Prvenstvo u Čurugu
Prvenstvo Vojvodine u odbojci na pesku za mlađe kategorije

20.08.2015
Prvenstvo Vojvodine u odbojci na pesku za mlađe kategorije u muškoj i ženskoj konkurenciji ove godine održano je Čurugu.
Pokrovitelji turnira su Opština Žabalj, Sportski Savez Opštine Žabalj i Sport za sve Opštine Žabalj.
U organizaciji turnira učestvovali su Mesna zajednica Čurug, Odbojkaški Savez Vojvodine, Udruženje odbojkaških klubova Vojvodine i OK "Volej" Žabalj.
Ove godine Čurug je bio domaćin prvenstva Vojvodine u Bič voleju za mlađe kategorije. Takmičenje je trajalo četiri dana, učestvovalo je 16 ženskih i 8 muških parova.
Plasman
Juniorke
1.Jevtić Maja/Henrieta Varta -Libero Bačko Gradište
2.Marišanović Milica/Danica Đumić-Libero Bačko Gradište
3.Drljača Danja/Miroslava Spajić-Libero Bačko Gradište
Juniori
1.Marko Budisavljević/Veljko Ilić -Partizan Bač
2.Vasilije Dobrodolski/Igor Ninić-RFU Futog
3.Vlastimir Lukić/Marko Vojnović -Bečej

Priznanja najboljima kod devojaka dodelio je čuružanin Uroš Bogojević,ekipni prvak sveta osvajač svetskog kupa, vicešampion Evrope i prvak Balkana u Kik-boksu K1 uz pomoć sekretara MZ Čurug Pinjić Zorana.
Pehar i medalje za prvo mesto kod muškaraca dodelila je predsednica Mesne zajednice Čurug Vesna Stjepanović za drugo Ljiljana Jošić Juniorska prvakinja Srbije, vicešampionka Balkana u skifu, a za treće mesto Jovana Stanivuk najbolja kadetkinja u Srbije u skifu i dublu kao i treća na balkanu.
Izuzetna čast nam je što je ovaj turnir posetio proslavljeni reprezentativac u odbojci Đordje Đurić.