Održano Drugo kolo omladinske lige Srbije u veslanju - Domaćin Veslački klub Čurug drugi na takmičenju

Veslački klub Čurug uspešan domaćin velikog takmičenja Veslački klub Čurug uspešan domaćin velikog takmičenja
Veslanje - održano drugo kolo Omladinske lige Srbije

24.06.2015

U subotu, 20. juna 2015, u Čurugu održano je drugo kolo Omladinske lige Srbije, takmičenja Veslačkog saveza Srbije koje se prethodnih godina pokazalo kao izuzetno značajno za veslački podmladak i koje je još jednom pokazalo da srpsko veslanje ne mora da brine za budućnost.

Po dobrom vremenu i u dobroj organizaciji tehničkog organizatora drugog kola Veslačkog kluba Čurug viđeno je mnogo zanimljivih i neizvesnih trka, a pioniri i kadeti iz 10 srpskih klubova – Begeja 1883, Galeba, Grafičara, Danubiusa 1885, Zrenexa, Palića, Partizana, Save, Smedereva i Čuruga su se još jednom prikazali u lepom svetlu.

Kada se podvukla crta epitet najuspešnijeg kluba pripao je Danubiusu 1885 čiji su veslači i veslačice osvojili sedam odličja, od toga četiri zlatna, dva srebrna i jedno bronzano.

Drugo mesto po uspešnosti pripalo je domaćinu takmičenja Čurugu koji je izlio pet medalja – četiri zlata i jedno srebro.

Sa jednim najsjajnijim odličjem i po tri srebrna i bronzana Grafičaru je pripalo treće mesto u ukupnom plasmanu.

Pored tri pomenuta kluba do postolja u Čurugu stigli su i Galeb, Partizan, Sava i Smederevo. Naredno, treće, ujedno i poslednje, kolo Omladinske lige Srbije na programu je 17. oktobra u Novom Sadu.

Ivan Tucakov