VELIKI USPEH VESLAČA IZ ČURUGA NA CROATIA OPEN 2015

Croatia open 2015 - Veliki uspeh veslača iz Čuruga Croatia open 2015 - Veliki uspeh veslača iz Čuruga
12. april 2015.
Na prvoj odrzanoj regati u 2015. godini u Zagrebu Croatia Open ucestvovalo je preko 1200 veslaca i veslacica iz 10 drzava Evrope. Nasi veslaci su nakon teskih i dugih zimskih priprema pokazali izuzetan potencijal i spremnost da se uspesi veslackog kluba Curug podignu za jos jedan stepenik vise ove godine. Prvog dana na stazu je prva izasla Ljiljana JOsic, koja je u konkurenciji 40 veslacica osvojila II mesto. U konkurenciji lakih veslaca seniora u skifu nasi reprezentativci Marko Josic i Petar Jovanovic su u kvalifikacijam odveslali za rezultat koji ih je odveo u C i B finale. Petar Jovanovic je u C finalu bio prvi, Josic Marko u B finalu treci i to sve u konkurenciji 30 veslaca. Jos jedna medalja tog dana je osvojena u konkurenciji dubl skulova za mladje juniorke u sastavu Milana Klepic i Aleksandra Stojsic, koje su u konkurenciji 13 posada odlicno odveslale trku.
Drugog dana prva na stazu je izasla Milana Klepic koja je u konkurenciji 31 veslacice ubedljivo imala najbolje vreme i time pokazala, jos jedanput, izuzetan potencijal. Vlada Tontic je u konkurenciji skifa za kadete u svojoj grupu sa vremenom 8:39,44 osvojio 4 mesto i nije uspeo da se plasira u dalje takmicenje. Nakon Vlade, na stazu je izasao nas zenski juniorski dubl skul, za koji su planovi u ovoj godini na visokom nivou, oslabljen za Jovanu Sanivuk koja je, na zalost, bila u nemogucnosti zbog bolesti da se takmici na ovoj regati, i u sastavu Ljiljana Josic i Aleksandra Stojsic osvoji 4 mesto sa vremeno 7:42. Petar Jovanovic je drugi dan nastupio u bojama veslackog kluba Curug u skifu za teske seniore, plasirao se kroz kvalifikacije u B finale i tamo osvojio prvo mesto sa odlicnim vremenom u konkurenciji 24 veslaca. I na kraju jos jedna medalja. Marko Josic i Milos Stanojevic u dresu reprezentacije Srbije su u svojoj prvoj zvanicnoj trci osvojili II mesto i srebrnu medalju i time pokazali da ova posada ima i te kakav potencijal mozda i za najvise ciljeve.
Cestitike svima na odlicno odradjenoj regati, a vec za 7 dana nas ocekuju nove trke na I Kupu Srbije i veoma vazan nastup na Beogradskoj internacionalnoj regati gde ce nasi veslaci pokusati da izbore nastupe na Evropskim i Svetskim takmicenjima u dresu reprezentacije Srbije.

Veslački Klub Čurug
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)
Žabalj Opština Portal

Opština Žabalj na dlanu.

Imate pravo da znate.

ŽABALJ

GOSPODJINCI

Go to top