Problem meštana Čuruga koji žive u ulici Tanaska Rajića dospeo na viši nivo

Gumene čizme - neophodne žiteljima ulice Tanaska Rajića u Čurugu Gumene čizme - neophodne žiteljima ulice Tanaska Rajića u Čurugu
13. februar 2015.

Deo Čuružana i dalje gazi blato
ČURUG -

Ulica Tanaska Rajića u Čurugu već više od dve decenije nema asfalt. Stanovnici te ulice kažu da im to uzrokuje velike probleme, da su se obraćali opštini Žabalj, ali da do sada nisu došli do rešenja.

Okupljeni stanovnici ove ulice gotovo jednoglasno tvrde da su nakon pisanja peticija, razgovora sa nadležnima u opštini Žabalj, jedino rešenje videli u obraćanju medijima. Kažu da moraju da obuvaju čizme da bi posetili komšije.

"Živim u ovoj ulici 45 godina. Nikada nije bio postavljen asfalt. Živeli smo ovako kao što sad vidite, kao životinje. U čizmama možemo da pređemo do komšije. Obraćali smo se svima, pisali smo peticije svake godine po deset puta. Međutim, niko nas nije slušao. Zašto nas se stalno laže da se nema novaca. Pa čekajte gde je taj samodoprinos što su ovi ljudi plaćali?", pita Verica Popović.

Voda koja se nakon padavina iz drugih ulica sliva u njihovu, uzrok je novih problema – stanari te ulice kažu da im zbog vode stradaju kuće, a ističu da je narušeno i zdravlje ljudi koji tu žive.

Predsednik opštine Žabalj nas je u telefonskom razgovoru uputio na Predraga Nađalina, člana Opštinskog veća Opštine Žabalj zaduženog za komunalne poslove. Nađalin je u svom pismenom odgovoru naveo da svake godine ta opština konkuriše na sve konkurse koji bi mogli da obezbede sredstva za asfaltiranje, ali da do sada nije bilo uspeha.

Kaže da je u usmenom razgovoru sa predsednikom opštine dobio odgovor da će ulica Tanaska Rajića biti asfaltirana čim za to bude dovoljno novca i da će za nju pokušati da pronađu sredstva prilikom izrade rebalansa budžeta koji se očekuje u drugoj polovini maja ove godine.

Izvor: RTV (Goran Jerosimović)