TREĆI APEL UDRUŽENJA GRADJANA LOKALNA MEDIJSKA INICIJATIVA ZA SPAS ŠAHOVSKOG KLUBA HAJDUK ČURUG - ADRESIRAN NA KOMPLETNU LOKALNU VLAST

Poštovanje Ustava i Zakona Republike Srbije Poštovanje Ustava i Zakona Republike Srbije

05. januar 2015.

Udruženje gradjana "Lokalna medijska inicijativa" se prvi put oglasilo pre skoro mesec dana tačnije 09. decembra 2014. sa apelom da se spase Šah klub Hajduk Čurug, ali rezultata nije bilo.

Novi Apel tj Otvoreno pismo je upućeno je 22. decembra 2014. godine i opet niko ništa nije preduzeo iz opštine Žabalj.

Naše Udruženje ne može da ćuti i da žmuri pred očiglednim kršenjem zakona, i oglasilo se i treći put sa namerom da ide dalje sve dok pravda ne bude zadovoljena.

Nismo za sada želeli da obavestimo Šahovski Savez Vojvodine i Šahovski Savez Srbije kao ni Sportske Saveze na nivou pokrajine i republike.

Ne želimo da  zbog kršenja zakona nekoliko osoba - ispašta kompletan šahovski klub, jer  zbog ovakvih zloupotreba postoji verovatnoća da se Šahovski klub suspenduje do daljnjeg sa takmičenja.

Ne želimo da se to desi i zato smo se danas NA LIČNE MAIL ADRESE obratili svim odgovornim za očuvanje Zakona u opštini Žabalj, i svim onim koji imaju instrumente i načine da zaštite opštinsku imovinu.

Verujemo da će opštinska inspekcija, ako je potrebno u saradnji sa policijom, uspeti da povrati svoje prostorije i da ih vrati osnovnoj nameni!!!

Opština Žabalj ima izuzetan pravni tim sa izuzetnim stručnjacima i zato nećemo javno objaviti pismo u kom smo detaljno objasnili situaciju i "markirali" krivce.

U interesu istrage je da neke stvari ne pročitaju oni koji su krivi,  i koji će morati da snose posledice za svoja nedela.

Od najviših opštinskih organa zatraženo je:

- Da se zaštiti opštinska svojina
- Iseljenje privatne firme koja stiče profit već 4 meseca u opštinskoj prostoriji u Čurugu
- Detaljna istraga u vezi ovog slučaja
- Kažnjavanje odgovornih lica i nadoknada materijalne štete opštini

Na našoj strani je kompletna javnost iz Čuruga i opštine koja je upućena u detalje.

Na našoj strani su SVI šahisti seniori i dva bivša predsednika šahovskog kluba.

Na našoj strani su SVI privrednici koji pošteno plaćaju sve dažbine i ZAKUPNINE iznajmljenih lokala

Na našoj strani je pravda, Ustav i zakoni Republike Srbije.

Pošto je danas radni dan, očekujemo hitno delovanje i o svim detaljima ćemo obavestiti javnost.

Udruženje gradjana
"Lokalna Medijska Inicijativa"

PS.

NAŠ PRVI APEL I SAOPŠTENJE PROČITAJTE OVDE >>> SAOPŠTENJE LMI PRVO

NAŠ DRUGI APEL I SAOPŠTENJE PROČITAJTE OVDE >>> SAOPŠTENJE LMI DRUGO

O svemu ovome obaveštena je stručna javnost, druga Udruženja gradjana, novinarska udruženja i pojedini mediji.

Izvor: LMI
(1 Glas)