SPOMEN PLOČA PORODICI ČURA IZ ČURUGA ČIJIH JE 14 ČLANOVA MUČKI UBIJENO JANUARA 1942 USKORO U NOVOM SADU ?!

Spomen ploča porodici Čura iz Čuruga uskoro u Novom Sadu Spomen ploča porodici Čura iz Čuruga uskoro u Novom Sadu
26. novembar 2014.

NS: Spomen-ploča porodici Čura NOVI SAD -

Savet za kulturu prihvatio je danas predlog da se u Novom Sadu postavi spomen-ploča porodici Čura, čijih je 14 članova ubijeno tokom Novosadske racije u Čurugu.

Spomen-ploča bi, prema predlogu, trebalo da se postavi na zgradi u Ulici kralja Aleksandra I, iz koje su tokom Novosadske racije januara 1942. godine Nadežda Čura (rođena Dimović) i Ljubica Sazdanić (rođena Dimović) izvedene i streljane.

Spomen-ploča postavila bi se i u znak sećanja na 14 članova porodice Čura, koji su ubijeni tokom Novosadske racije u Čurugu, a od kojih je najmlađa žrtva imala svega 13 godina.

Inicijativu za postavljanje spomen-ploče uputilo je Udruženje za kulturu, umetnost i međunarodnu saradnju "Adligat", a prihvaćeni predlog naći će se pred odbornicima Skupštine grada na sednici 28. novembra.

Izvor: RTV
(1 Glas)