POLOVIČAN USPEH ČURUŠKIH MLADIH ŠAHISTA NA TRADICIONALNOM TURNIRU "JO PAJTAŠ" U BAJŠI

Turnir u šahu Jo Pajtaš u Bajši Turnir u šahu Jo Pajtaš u Bajši
Malo pre 7h osam takmičara krenulo je u Bajšu na tradicionalni šahovski turnir „Jo Pajtaš“. Anđela Radomir, Marijana Krminac i Ivana Stanojević predstavljale su ženski deo ekipe a Stefan Lončarski, Ivan Berenić, Vojin Berenić,Miloš Mačkić i Jakov Petrić muški deo ekipe osnovne škole „Đure Jakšić“ i naravno, šahovskog kluba „Hajduk“ iz Čuruga. Turnir je bio veoma raznovrstan. Igralo se pojedinačno u grupama dečaka i devojčica a plasman se pojedinačno razvrstavao po godinama ( na mlađe i starije). Pojedinačan plasman kasnije se sabirao i formirao bodove za ekipno takmičenje. Naša škola zauzela je 4. mesto. Za pola boda nam je izmakla medalja, ali i to je deo takmičenja. Takmičari naše škole su osvojili tri medalje u pojedinačnom delu i to: Anđela Radomir  – drugo mesto – srebrna medalja, Ivan Berenić – drugo mesto – srebrna medalja i Stefan Lončarski – treće mesto – bronzana medalja. Posebno bih istakla i pohvalila igru Stefana Lončarskog koji je u izuzetno teškoj konkurenciji uzeo 6 poena iz 7 partija i okitio se bronzanom medaljom.

Turnir je počeo oko 10h. Igralo se 7 kola po švajcarskom sistemu. Tempo igre bio je, na početku 20 minuta po igraču, nakon što se posle trećeg kola smanjilo na 15 minuta. Grupe su formirane mlađe i starije devojčice zajedno, mlađi i stariji dečaci zajedno ali se kasnije pojedinačan plasman razvrstavao do četvrtog razreda i do osmog u obe konkurencije.

Kao što je gore napisano, ekipno su zauzeli 4. mesto i dečaci i devojčice. Pojedinačni rezultati po ekipi:

    Stefan Lončarski -6 poena
    Ivan Berenić – 4,5 poena
    Miloš Mačkić – 5,5 poena
    Vojin Berenić ( ili Jakov Petrić) – 4 poena
    Anđela Radomir – 4 poena
    Marijana Krminac – 4 poena

Dečaci ukupno 20 poena a devojčice 8. U ekipi je učestvovala i Ivana Stanojević koja je imala 3 poena.

Danijela Petrović
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
Ocenite ovaj članak
(2 glasova)
Žabalj Opština Portal

Opština Žabalj na dlanu.

Imate pravo da znate.

ČURUG

Go to top